تاثیر لینک های شکسته بر سئو یک وب سایت

لینک های شکسته

.تاثیر لینک های شکسته. در دنیای سئو بایدها و نبایدهایی وجود دارد. که تنها با رعایت آنها قادر خواهید بود. سئو یی موفق را در یک سایت تجربه نمایید. و در نتایج اولیه ی سرچ کاربر در موتورهای جستجویی قرار گیرید. وجود لینک شکسته. در یک وب سایت از مهم ترین عواملی است. که می تواند به راحتی سبب شود. تا تمام تلاش ها و زحماتی که در زمینه ی سئو انجام می گیرد.  بی جواب بماند. و در دنیای نت امروزی عقب ماندن چند روزه از برنامه ی ارتقایی سئو، می تواند. به منزله ی پیشی گرفتن. رقبای شما در کسب و کارتان محسوب گردد.

منظور از لینک های شکسته چیست؟

لینک شکسته. که برخی به اصطلاح آن را لینک خراب می نامند. و در انگلیسی آن را با عبارت BROKEN LINKS می شناسیم. زمانی به وجود می آید. که یک توسعه دهنده ی وب، لینک صفحه ای را پاک کرده. و URL نادرستی را در قسمت تکست لینک جای گذاری می نماید.  یا این که تغییری در URL ایجاد کند. و این تغییر، آپدیت درست از URL آن صفحه ی مورد نظر نباشد. وجود این لینک های خراب. و شکسته می تواند. بر سئو سایت شما تاثیرات منفی قابل ملاحظه ای گذارد. که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت .

مثالی ساده برای روشن سازی تاثیر لینک های خراب در وب سایت

فرض کنیم شما یک مزون لباس در بهترین منطقه ی شهر دارید. که در آن بهترین طراحان لباس را استخدام نموده اید. و هزینه زیادی صرف تبلیغات کرده اید. تا عموم مردم را در جریان مزون خود گذارید. و تمام تلاش خود را برای مطرح شدن. و پیشی گرفتن. از رقبای خود کرده اید. حال مشتریان به مزون شما آمده. تا بعد از انتخاب و پرو آنها را از شما خریداری نمایند .

اما هنگامی که مشغول پرو لباس هستند. متوجه می شوند. که لباس ها از پارچه های پوسیده است. و هنگام پوشیدن. آنها قسمتی از آنها پاره می شود. طبیعی است. که این افراد به سرعت مزون شما را ترک نموده. و حتی به دوستان و آشنایان خود شرح واقعه کنند. و آنها را متقاعد نمایند. که بازدید کردن. از مزون لباس شما وقت تلف کردن است. این دقیقا مشابه به وجود لینک شکسته. در وب سایت شماست .

انواع لینک های شکسته کدام اند؟

لینک شکسته. و یا خراب به طور کلی به دو بخش اصلی دسته بندی می شوند:

  • لینک های داخلی موجود در صفحات مختلف وب سایت.
  • لینک های خارجی موجود در صفحات مختلف وب سایت.
  • در ادامه به شرح کاملی از این دو مورد خواهیم پرداخت.

لینک های داخلی در وبسایت

پس لینک های داخلی در واقع لینک هایی هستند که از یک صفحه از وب سایت، کاربران را به صفحه ی دیگر از همان وب سایت دعوت می نمایند برای مثال در سایت poshesh.com اگر در قسمت مقالات تخصصی سئو، مقاله ی اهمیت لندینگ پیج ها یا صفحه ی فرود را مشاهده نمایید، لینک داخلی به صفحه ی “بهبود سئو سایت” که صفحه ای دیگر از همین سایت می باشد ملاحظه می شود که با کلیک بر روی آن به صفحه ای جدید هدایت خواهید شد که پاسخ گوی سوالات شما در راستای آن محتوایی که بر آن کلیک کرده اید خواهد بود .

لینک های خارجی در وب سایت

این لینک ها در وب سایت، شما را به وب سایت دیگری هدایت می نمایند. فرض کنید شما در سایتی مطلبی در مورد سئو سایت را مشاهده کرده و در حال مطالعه هستید و در آن لینکی را مشاهده می نمایید با عنوان ” سئو سایت گردشگری” و چون شما در زمینه ی گردشگری فعالیت می نمایید کنجکاو می شوید تا بر روی آن کلیک نموده و در این راستا مطالعه ای داشته باشید و بعد از کلیک وارد صفحه ای از وب سایت دیگری خواهید شد و می توانید از مطالب آن صفحه بهره برید و حتی از آنجا به صفحات دیگر نیز هدایت شوید .

چه زمانی می توان به وجود لینک های خراب مشکوک شد ؟

با مشاهده ی موارد ریز لازم است. که به عملکرد صحیح لینک های موجود در سایت خود شک کرده است. و آنها را بررسی نموده.  تیم سئو خود را در جریان این موضوع قرار دارد. و برای رفع مشکل آن ها هرچه سریع تر اقدام نمایید:

  • در صورت مشاهده ی کاهش ترافیک کلی وب سایت.
  • در صورت مشاهده ی نزول ضریب و یا نرخ بازگشت در وب سایت.
  • در صورت مشاهده ی کاهش تبادلات در وب سایت.

به هرحال باید دانست. که موارد دیگری هم می تواند. نشانی بر وجود این لینک های خراب. و شکسته باشد. اما سه مورد ذکر در فوق از مهم ترین این عوامل هستند .

ارور ۴۰۴ تهدیدی بزرگ برای سئو

هنگامی که کاربران و یا خزندگان وب وارد صفحه ای از وب سایت شما می شوند. و بر روی لینکی کلیک می کنند. و به جای هدایت  به صفحه ای که مد نظر دارند. ارور ۴۰۴ را مشاهده می نمایند. به طور حتم می توان. گفت که وجود لینک شکسته در این سایت حتمی می باشد. که می تواند برای سئو سایت شما تهدیدی بزرگ محسوب گردد. و بی اهمیتی به آن عواقب جبران ناپذیری برای شما دارد .

آیا لینک های شکسته به منزله ی پایان سئو سایت است؟

باید گفت که هر وب سایتی هر از چند گاهی دچار این لینک های خراب خواهد شد و نمی توان گفت که وجود این لینک های خراب به معنی اتمام کار سئو شماست ولی بهتر است راجع به آنها اطلاعات لازم را داشته باشید و در صورت شناسایی آنها به سرعت آنها را اصلاح نمایید .

اثر لینک های شکسته بر خزنده ها

شما به عنوان کسی که از سئو در سایت خودتان استفاده می نمایید. باید بدانید. که یکی از راه هایی که تمامی موتور های جستجو برای رتبه بندی استفاده می کنند. خزیدن. بر لینک های موجود در صفحات مختلف یک سایت است. حال اگر در این صفحات لینک خرابی وجود دارد. که به صفحه ای درست هدایت نشود. اسپایدرهای موتور های جستجو به هنگام خزیدن. در سایت به یک بن بست رسیدید. و عمل ایندکس سازی صفحات سایت شما انجام نمی گیرد .

وجود لینک های شکسته کاربران را از سایت شما فراری می دهد

شما را نمی دانم اما من به محض اینکه وارد یک سایت می شوم و بر لینکی کلیک می کنم و انتظار دارم به صفحه ی مورد نظر راه پیدا کنم و جواب سوالاتم را آنجا پیدا نمایم و در عوض با اخطار ۴۰۴ را مواجه می شوم خیلی سرخورده می شوم و در برخی موارد حتی عصبی می شوم و آن وب سایت اعتبارش را برای من از دست می دهد و دیگر نمی توانم آن وب سایت رو جدی بگیرم . به طور معمول افراد با مشاهده ی ارور ۴۰۴ ترجیح می دهند. از سایت خارج و به یک سایت دیگر رجوع کنند. و وقت خود را در این سایت تلف نکنند .

لینک های خراب گوگل را خشمگین می کند

در میان تمامی موتور های جستجو که باید آنها را راضی نگه دارید گوگل باید در بالاترین اولویت شما قرار گیرد، تمرکز گوگل همیشه و همیشه بر فراهم کردن فضایی کاربر پسند و تجربه ی کاربری مفید بوده و در آینده نیز همین طور خواهد بود که این بدین معناست که کاربران را از مراجعه به سایت هایی که دارای لینک های خراب می باشند باز خواهد داشت .

به راحتی سایت هایی که حاوی لینک خراب هستند. را از دسترس کاربران خود دور نگه خواهد داشت.  پس اگر می خواهید. که توسط گوگل رتبه ی خوبی را دریافت کنید. و بازدید بیشتری از وب سایت شما صورت پذیرد. هرچه زودتر لینک شکسته. از سایت را اصلاح نمایید .

تبادلات را با لینک های شکسته به خطر نیاندازیم

در پروسه ی تبادلات می توان. وجود لینک های خراب را به یک جاده ی بلوکه تشبیه کرد. که تمام پروسه ی مسیری که پیموده اید. را به اتمامی بی نتیجه می رساند.  می دانیم. که در سئو داشتن. تبادلات از مهم ترین اصولی است. که می تواند. سبب افزایش بازدید وب سایت شما شود. در نتیجه از هر آنچه که به تبادلات شما صدمه وارد خواهد کرد. باید بپرهیزید .

کاربران بر علیه شما عمل خواهند کرد

تحقیقات نشان می دهد. که ۴۴ درصد از کاربران در صورتی که تجربه ی خوبی از گذراندن تایم در سایت شما ندارد. و احساس نمایند. که وقتشان تلف است. این نارضایتی را به مابقی کاربران هم اطلاع خواهند داد. و فارغ از تلاش هایی که در زمینه ی سئو داشته اید .

برای مثال سئو سایت چند زبانه را در سایت خود اجرا نموده اید. این نارضایتی کاربران برای شما گران تمام خواهد شد. در نتیجه دست از هر کاری که دارید بردارید. و به بررسی لینک های موجود در وب سایت خود مشغول شوید. و در صورتی که هر نوع نقصی مشاهده نمودید. سریعا به رفع آنها بپردازید .

سئو استراحت و تعطیلات ندارد

داشتن یک وب سایت اولاً هزینه ساز، دوماً زمان بر است ، گاهی پیش می آید که در زمینه ی سئو خطاهایی صورت گیرد که رتبه بندی شما را به خطر اندازد در نتیجه باید دانست که سئو امری ۲۴ ساعته و بدون تعطیلی است و نمی توان حتی یک روز از آن غافل شد ،

اگر لینکی خراب در وب سایت خود دارید لازم نیست بترسید سریعاً آن را رفع نموده و مابقی لینک های خود را چه داخلی چه خارجی چک نمایید، دقیقا به همین دلیل است که ما در ریراکو هنگامی که مشاوره سئو به مشتریان خود می دهیم از آنها می خواهیم تا به هر تیم سئویی اطمینان نکرده و تنها سئو سایت خود را به دست افرادی بسپارند که نسبت به بررسی پی در پی سایت متعهد هستند .

ترک وب سایت توسط کاربران از دید گوگل مخفی نخواهد ماند

گوگل رفتار کاربران را در نظر می گیرد و همواره تمام تلاش خود را می نماید که رضایت کاربران مختلف را جلب نماید و بیمی در این خصوص ندارد که وب سایت های مشکل دار را از نتایج جستجوی کاربران خود حذف نماید ، گوگل مدت زمانی که کاربران در هر سایتی حضور دارند را به دقت بازرسی می نماید در صورتی که متوجه شود .

یک کاربر بعد از وارد شدن به یک صفحه از وب سایت بلافاصله آن صفحه را ترک نموده است به این قضیه مشکوک می شود که حتما مشکلی در آن صفحات وجود داشته است که عمدتاً این مشکلات وجود لینک های خراب می باشد در نتیجه اگر به فکر جلب رضایت گوگل هستید تنها لازم است که به کاربران خود بی اندیشید و آنها را راضی نگه دارید تا مورد حمایت گوگل قرار گیرید .

هر چند وقت یکبار لینک های خود را چک نماییم

اگر وب سایت بزرگی دارید که مملو از لینک های داخلی و همچنین لینک های خارجی می باشد لازم است که با هر آپدیتی که در صفحات خود اعمال می دارید لینک های خود را چک نموده و از صحت عملکرد آنها اطمینان حاصل نمایید اما اگر وب سایتی کوچک دارید . که در آن تعداد انگشت شماری لینک (داخلی و یا خارجی) وجود دارد چک کردن ماهانه ی این لینک ها می تواند کافی باشد، اما باز باید گفت که تصمیم با شماست و به قول معروف کار از محکم کاری عیب نمی کند و شما می توانید به صورت مداوم این لینک ها را چک نمایید .

آنچه ریراکو در قبال وجود لینک های خراب در وب سایت انجام خواهد داد

یکی از اولین کارهایی که متخصصین سئو در ریراکو سئو انجام می دهند. چک کردن تمامی لینک های موجود در صفحات وب سایت شما است. چرا که ما بیشتر از همه به خرسند سازی خزنده های موتور های جستجو که در سایت شما در حال کاوش هستند. پرداخت. و بر این امر واقف هستیم. که بی اهمیت شمردن. این امر مهم می تواند برای سایت شما عواقب ناخوشایند. و همچنین جبران ناپذیری داشته باشد.  در صورت یافتن هرگونه لینک شکسته.  یا خرابی بلافاصله به تصحیح آنها خواهیم پرداخت .

تاثیر لینک های شکسته بر سئو یک وب سایت


برای مشاهده مقالات بیشتر در مورد سئو سایت و طراحی سایت به صفحه مقالات سایتگا مراجعه نمایید.

Tags: , , , ,

Related Posts

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست