تگAlt و کاربرد آن

تگAlt و کاربرد آن

تگ (Alternative Text ) Alt چیست؟

تگAlt و کاربرد آن ،متن جایگزین یا Alternative Text که به عنوان های “Alt attribute”، “Alt text” و یا “تگ Alt” هم سرشناس می باشد ، بیان کننده توضیح کوتاهی از عنوان یک عکس در یک صفحه وب می باشد.یکی از نکته ها در بهینه سازی عکس وبسایت خود ، بهره گیری از خصوصیت Alt می باشد.تگ Alt و تگ عنوان در تقویت موقعیت مطلب ها در نتیجه های موتورهای جستجو و توسعه دسترسی یوزرهای اینترنتی روی وب‌ سایت شما اثر گذار می باشند.تگAlt و کاربرد آن تگAlt و کاربرد آن تگAlt و کاربرد آن

در عکس های به کار رفته. در وب‌سایت شما ، تگ Alt بیان کننده. موضوعی می باشد. که از عکس دریافت می‌ شود. این تگ می‌ تواند به عنوان متنی جانشین برای عکس ها به زمان خطا در لود شدن هم مورد بهره گیری قرار بگیرد تا یوزرها در حالت عدم نمایش عکس، از معنا و روند کار آن باخبر شوند . شایان ذکر می باشد. مرورگرها توانایی دارند که اشخاص نابینا یا دارای اختلال بینایی برای شنیدن. مطلب های آنلاین از آن بهره گیری می‌ کنند . خواندن این تگ ‌ها از طریق مرورگر ، جا به جایی معنا و محتوای عکس ها را برای این عزیزان امکان ‌پذیر می‌کند .

کاربرد متن جایگزین تصاویر (alt)

Alt عکس سه کاربرد عمده و مهم می‌تواند داشته باشد:

با اضافه کردن متن جایگزین (alt) به عکس‌ها، آن‌ها در سراسر وب دسترس‌پذیر می‌کنیم . کاربرانی که از ابزارهای کمکی برای نابینایان و کم‌بینایان استفاده می‌کنند (ابزارهایی که صفحه‌نمایش را برای کاربر می‌خواند) نیز می‌توانند متوجه تصاویر موجود در صفحه و موضوع تصاویر شوند . alt عکس در شرایطی که عکس نتواند لود شود. به جای عکس نمایش داده می‌شود. به این ترتیب کاربر با مشاهده نوشته جایگزین عکس می‌تواند متوجه شود در این جای خالی لود نشده، چه عکسی بوده است . alt تصاویر توصیفی از عکس برای خزنده‌های موتورهای جستجو فراهم می‌کند تا بتوانند به درستی عکس را ایندکس کنند .

ارتباط تگ Alt و سئو وبسایت

گوگل برای تگ ‌های Alt عکس ها ، اهمیت بالایی در نظر دارد. این بها ‌گذاری بر پایه علت فهم راحت ‌تر عکس ها و معین کردن موضوع محتوای حومه آن ها است . این کار به مقداری جدی می باشد که گوگل سرویس Google Image را به آن مختص کرده است . همچنین ، افزونه Yoast SEO مطالب وبسایت را قبل از بارگذاری تحلیل می کند. و اصولا سفارش می‌ کند. که دست کم یک عکس به همراه تگ Alt (تشکیل شده از کلمه کلیدی) می بایست. در مطالب وجود دارد. پس ، در حالت نبود عکس در مطالب یا بهره گیری نکردن. از تگ Alt ، به شما اخطار می دهد .

با این حال ، افزونه Yoast فقط یک ماشین پردازش می باشد و از معنای مطالب شما آگاهی ندارد . با وجود اینکه کلمه کلیدی در تگ‌ های Alt الزامی می باشد ، منتها به مفهوم بهره گیری بیش از اندازه آن ‌ها در کل تگ ‌ها نیست. شما به عکس ‌هایی درخور ، باکیفیت و پیوسته با مطالب خود احتیاج دارید. که در تگ‌ های توصیفی‌ خود به نوعی از کلمه های کلیدی بهره گیری کنید .

با این حال ، گاهی مطالب عکس به اندازه ای به جزئیات می‌ پردازد که اجازه بهره گیری از کلمه های کلیدی کوتاه و کلی را به شما نمی‌ دهد . با این وجود بهره گیری از تگ ‌های Alt طولانی و توصیفی هم اقبال بهره گیری بهتر از کلمه کلیدی را تکثیر می‌ دهد و هم در درک عکس و مطالب برای موتورهای جستجوگر اثر گذار می باشد .

تگAlt و کاربرد آن

تگAlt و کاربرد آن

متن جانشین ( Alt ) چیست ؟ عنوان عکس ( Title ) چیست ؟

متن جانشین Alt یک خصوصیت ملحق بر روی تگ HTML می باشد .

  • این جمله هنگامی که عکس شما نشان داده نمی شود. درون box عکس ظاهر می شود. این به موتورهای جستجو یاری می دهد تا بتوانند بفهمند که عکس مورد نظر در مورد چیست .
  • قابل توجه می باشد که متن جانشین در مورد عکس هایی که در صفحه یافت نمی شوند هم بسیار مفید می باشند .
  • متن Title صفت دیگری می باشد که می توان در تگ image در html افزود و برای عنوان عکس بهره گیری می شود .
  • متنی که شما در title می نویسید ، زمانی که عکس لود نمی شود ، مشاهده نخواهد شد .
  • در عوض زمانی که یوزر موس را بر روی عکس نگه می دارد این متن نمایش داده می شود .
  • تگ Alt و title هر دو برای توسعه دسترسی به وبسایت شما هستند .

تگ Alt و تگ عنوان در وردپرس

اشخاصی که از وردپرس برای مدیریت مطالب وبسایت و وبلاگ خود بهره گیری می‌کنند. می‌توانند. از توانایی هایی در نظر گرفته است. برای تگ عنوان و تگ Alt عکس ها بهره بگیرند. وردپرس به صورت پیش‌ فرض نامی که عکس ها با آن درج می‌شوند. را برای تگ عنوان یا نام عکس در متن در نظر می‌گیرد. که در حالت عدم پیوستگی آن با محتوا باید این نام را تحول بدهید .

بنابراین از تنظیم عنوان ، چنانچه هیچ مطلب مناسبی برای تگ Alt در نظر ندارید. بهتر می باشد. همان عنوان عکس را در بخش متن جانشین (همان تگ Alt کپی کنید. هرچند این کار خیلی سفارش نمی‌شود. منتها از خالی گذاشتن. این بخش بهتر می باشد) .

در واقع، با توجه به توانایی مورد پسند یوزری که وردپرس در معرض مدیران وبسایت می گذارند ، عدم بهره گیری از تگ Alt و بهینه‌سازی نکردن عکس های وبسایت خود جز عدم پیشرفت سئو وبسایت شما ، عارضه دیگه ای ندارد . در صورتی که با همین تحولات جزئی (که فقط چند دقیقه وقت می ‌برد) می‌توانید سئو وبسایت خود را به مقدار بسیار زیادی توسعه دهید و موقعیت بهتری در نتیجه های موتورهای جستجو به دست آورید .

تگ (Alternative Text ) Alt


برای مشاهده مقالات سایت گا کلیک کنید

Tags: , , , , , , , , , ,

Related Posts

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست